Aktualności

Zaproszenie na obchody Usteckiego Dnia Seniora 2023

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy kapelusz pn.: „Morskie Opowieści 2023” Poniżej regulamin.

regulamin_Morskie_Opowieści1.pdf

 

Niebieski_i_Żółty_Zygzak_Akademicka_Zbiórka_Pieniędzy_Plakat4.jpg

Zaproszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych

sciskajace się dłonieBurmistrz Miasta Ustka w związku z art. 9a ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1249 z późn. zm.) zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, których działalność statutowa opiera się na przeciwdziałaniu przemocy domowej do składania kandydatur do pracy w Miejskim Zespole Interdyscyplinarnym w Ustce.

Prośba o wypełnienie ankiety

długopis do wypełnienia anketyUczelnia Korczaka prowadzi na zlecenie instytucji samorządowych oraz we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej największe w Polsce badanie dotyczące świadczenia usług społecznych na rzecz osób starszych, niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami w kontekście deinstytucjonalizacji. Celem badania jest m.in. poznanie oczekiwań i doświadczeń osób, które korzystają ze wsparcia i opieki w różnych formach.Zależy nam, aby w badaniu nie zabrakło głosu osób najważniejszych – tych, do których adresowane są usługi społeczne. Dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa, aby wypełnić ankietę osobom, które korzystają z tych usług.

Webinarium CEDUR „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym (...)”

Grafika webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów 4 września 2023 roku 83124Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR, we współpracy z Komendą Główna Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej zaprasza wszystkich seniorów z terenu miasta Ustka  na webinaria pt:  „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym (...)” 

Bezpłatna rehabilitacja dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności na terenie Ustki i okolic.

stól do rehabilitacji, masowanie ludzikaPolecamy serdecznie zapoznanie się z ofertą rehabilitacji domowej  Centrum Medyczna Morska, która od niedawna swoją działalność poszerzyła o teren Słupska, Ustki i okolic. Centrum oferuje szybkie terminy, bez kolejek i długiego czasu oczekiwania. Zespół kilkudziesięciu doświadczonych i mobilnych fizjoterapeutów dociera do wszystkich pacjentów, którzy z różnych przyczyn, nie mogą uczestniczyć w zabiegach rehabilitacji ambulatoryjnej.Chcąc skorzystać z rehabilitacji domowej „bez kolejki" (w ramach NFZ), poza standardowym systemem oczekiwania, Pacjent musi posiadać ważne  orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności!

Informacja dotycząca przedłużonych orzeczeń o niepełnosprawności na postawie tzw. „ ustawy covidowej”

informacja 678x381W związku ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego zmienią się przepisy, które w okresie pandemii oraz stanu zagrożenia epidemicznego przedłużały orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
Wszystkie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, których termin ważności będzie upływał po 6 sierpnia 2023 r. nie będą już przedłużane z urzędu. Osoby, które posiadają takie orzeczenie będą musiały złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

 

Zamknij menu
Wróć na początek strony