Spotkanie warsztatowo- terapeutyczne w ramach programu profilaktycznego „(WS)POMAGAMY”

ludzie stojący na polu lawendowym

W dniu 6 lipca 2024 r. w ramach programu profilaktycznego „(WS)POMAGAMY” odbyło się spotkanie warsztatowo- terapeutyczne prowadzone przez trenera i terapeutę Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach- Panią Sylwię Moch-Piątek. W spotkaniu które odbyło się w Lawendowym Zakątku w Machowinie uczestniczyło jedenaście osób. Celem warsztatu było zagwarantowanie wsparcia społecznego osobom  z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunom w kształtowaniu odpowiednich postaw komunikacji i relacji z najbliższym otoczeniem oraz alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Warsztaty profilaktyczne: Jak zaakceptować samego siebie i odzyskać poczucie bezpieczeństwa? Zajęcia w ramach programu (Ws)pomagamy

nad napisami obrazek głowy dzieckaW dniu 21 marca 2024r. o godz. 09:00, w Centrum integracji Społecznej odbyły się warsztaty profilaktyczne: „Jak zaakceptować samego siebie i odzyskać poczucie bezpieczeństwa? Złożony zespół stresu pourazowego”. Celem głównym warsztatów było zwiększenie dostępności do wsparcia psychologicznego oraz społecznego dla osób dotkniętych problemem przemocy domowej. Warsztaty zostały poprowadzone przez psychoterapeutę Katarzynę Nowicką.

Warsztat dla rodziców w ramach (Ws)pomagamy: Trudności wychowawcze – kiedy i jak rozmawiać z dorastającym dzieckiem.


Odbita dłońW dniu 16 kwietnia 2024r. w ramach projektu  Wspomagamy w Centrum Wsparcia Mieszkańców Obszaru Rewitalizacji  w Ustce odbyły się warsztaty dla rodziców pt. „Kształtowanie świadomości wychowawczej u rodziców jako profilaktyka trudności wychowawczych u nastoletnich dzieci i młodzieży”- czyli jak rozmawiać z własnym dzieckiem. Celem  warsztatów było: zapobieganie trudnościom wychowawczym, podniesienie kompetencji wychowawczych, poprawa relacji z dziećmi, wzmocnienie więzi z dziećmi.

Grupa samopomocowa dla osób uzależnionych, dorosłych dzieci alkoholików oraz osób współuzależnionych

na dłoniach wycięta z papieru rodzina. W tle rodzina.Grupa powstała aby budować wewnętrzną motywację osób uzależnionych od alkoholu, uczestników reintegracji zawodowej w CIS. W ramach podejmowanych działań stworzono okazję, aby w uczestnikach projektu wzbudzić potrzebę do skorzystania z odpowiedniego wsparcia, po to, by uzależnienie przestało dla nich być tematem tabu oraz aby umożliwić im podjęcie kroków w kierunku wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zajęcia są prowadzone od marca do grudnia 2024 r. 2 x w miesiącu przez terapeutę ds. uzależnień Panią Barbarę Kumpin.

 

Bezpieczeństwo w Internecie - zajęcia warsztatowe w ramach programu (ws)pomagamy

Dnia 26.kłódki wokół otwartego laptopa03.2024 r. w budynku Centrum Integracji Społecznej odbyły się 3-godzinne zajęcia zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce pn. „Bezpieczeństwo w Internecie - zajęcia warsztatowe”, w których uczestniczyło  10 rodziców. Tematyka warsztatów obejmowała zjawisko cyberprzemocy tj.: jak je rozpoznać, jak utrzymać kontrolę, jak rozmawiać z dziećmi,  jak rozmawiać na temat bezpieczeństwa w Internecie, jak kształtować właściwą postawę, na co zwracać uwagę, co to są zachowania przemocowe i jak je rozpoznać itp.

 

Program profilaktyczny (Ws)pomagamy 2024

Na dłonaich wycieta z papieru rodzinaPoniższy program jest kontynuacją programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych przemocą i alkoholizmem oraz osób niesamodzielnych
i niepełnosprawnych, których dotyczą wymienione zjawiska realizowanego w 2023 roku pod nazwą "(WS)POMAGAMY " Program profilaktyczny „ Wspomagamy II” ma na celu pokazanie i wyeksponowanie wartości, które powinny dominować w rodzinie. Osoby biorące udział w proponowanych działaniach poznają nowy sposób spędzania wolnego czasu, gdzie aktywność będzie połączona
z poczuciem odpowiedzialności za siebie i swoją rodzinę. Zostaną przedstawione prawidłowe wzorce, które powinny dominować w rodzinie.

Zamknij menu
Wróć na początek strony