Spotkanie edukacyjne „W rodzinie siła”

siedzące osoby w sali kinowejW dniu 19 maja 2023 r. W Kinie Delfin w ramach programu profilaktycznego „(WS) pomagamy" odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodzin z nastoletnimi dziećmi pn. „W rodzinie siła”. Celem projektu jest szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień. Spotkanie rozpoczęto od prelekcji Pani Sylwii Krasuckiej – psychologa, specjalisty psychoterapii uzależnień, Kierownika Całodobowego Oddziału Terapii Uzależnień w Słupsku. Podczas wystąpienia poruszono między innymi tematy dotyczące relacji rodzinnych,  środków psychoaktywnych jako substytucie tych relacji oraz potrzebach, które za tym stoją. Filmem wykorzystanym do rozwinięcia tego tematu był obraz pt. „Zabawa, zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej.


Projekt dał uczestnikom spotkania możliwość zgłębienia problemów doświadczanych przez bohaterów filmu, wspólnego spędzenia czasu oraz do prowadzenia rozmów nim zainspirowanych. Była to znakomita okazja do pogłębienia relacji rodziców z nastolatkami.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim 30-tu uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas z nadzieją, iż wnioski płynące z tego spotkania będą im towarzyszyć w życiu codziennym.