Świąteczny Upominek dla Samotnego Seniora - zbiórka do 15 grudnia 2023r.

Christmas Party Social Media Poster1Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce wraz z pracownikami zaprasza po raz trzeci do włączenia się w lokalną akcję „Świąteczny upominek dla samotnego Seniora”, dzięki której pomagamy zapomnieć starszym mieszkańcom Ustki o smutnej samotności w Święta. Chcemy dotrzeć do każdego Samotnego Seniora z Ustki z wigilijnym upominkiem i świątecznymi życzeniami aby zapewnić im to, co najważniejsze – bliskość i serdeczność. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Niestety bolesny dla tych, którzy w Wigilię zasiadają przy pustym stole i wspominają przeszłość. Ta starsza pani z laską, która bardzo powoli spaceruje codziennie do sklepu. Ten starszy siwowłosy Pan, którego codziennie widujemy w oknie. Wśród tych osób znajdziemy wielu samotnych, którzy czują się zapomniani.

W tym wyjątkowym czasie często słyszymy życzenia „Wesołych Świąt”. Jednak nie dla wszystkich są one wesołe. Dla samotnych seniorów Wigilia to bolesny dzień w którym wspominają bliskich.

Spróbujmy razem zmienić smutną rzeczywistość wspierając naszą akcję „Świąteczny upominek dla Seniora”. Pokażmy, że mieszkańcy Ustki mają wielkie serca. Podzielmy się dobrocią. Wspólnie sprawmy, by Święta Bożego Narodzenia były dla samotnych seniorów wyjątkowe, wypełnione radością i uśmiechem.

To bardzo ważne i szlachetne pomóc słabszym. Głęboko wierzymy, że uda się nam przywrócić wiarę w drugiego człowieka i magiczną moc świąt.

Jak przygotować upominek?
Jedynym wymogiem jest to, by wszystkie przedmioty były nowe lub bez żadnych oznak użytkowania. Do prezentów można dołączać życzenia. Na dary Państwa serca czekamy do 15 grudnia włącznie. Dary prosimy przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3. Kontakt telefoniczny pod numerem: 59 8154-390.

Każdy przekazany podarunek pomaga nam zorganizować wyjątkowe spotkania z seniorami. Dzięki Państwa Pomocy samotni seniorzy mogą przeżyć prawdziwie wesołe Święta.