Wyniki konkursu "Stop przemocy"

prace konkursoweDnia 2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Od 2016 roku Miejski Zespół Interdyscyplinarny prowadzi działania profilaktyczne wśród usteckich szkół publicznych polegające na organizowaniu wśród dzieci i młodzieży konkursu plastycznego pn.: „Stop przemocy”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i indywidualnym podejściem do tematu. Laureaci otrzymali bony  do usteckiej księgarni „Pod Sową”.

 Nagrody otrzymali:

Kategoria: Szkoła Podstawowa, klasa I-III
Miejsce pierwsze: Zuzanna Witkowska, SP 3
Miejsce drugie: Kinga Starnowska, SP 2
Miejsce trzecie: Zofia Puszakowska, SP 3
Miejsce trzecie: Hanna Szcześniak, SP 3

Kategoria: Szkoła Podstawowa, klasa IV-VI
Miejsce pierwsze: Wiktoria Czwartos, SP 2
Miejsce drugie: Sara Nawoz – Wysocka, SP 2
Miejsce trzecie: Maja Hojczyk, SP 2

Kategoria: Szkoła Podstawowa, klasa VII-VIII
Miejsce pierwsze: Szymon Pruszyński, SP 2
Miejsce drugie: Julia Sienkiewicz,m SP 2
Miejsce trzecie: Maja Szydloch

Kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa:
Miejsce pierwsze: Wiktoria Mockoło

W bieżącym roku przyznano także 19 wyróżnień dla pracowitych uczniów, którzy ujęli swoją twórczością komisję konkursową.

                                                                                                   Gratulujemy!!!


Ponadto, w tym roku zaprosiliśmy do udziału w przedsięwzięciu Centrum Pomocy Dzieciom oraz Placówkę Wsparcia Dziennego. W ramach działań profilaktycznych placówki wykazały się dużym zaangażowaniem i zorganizowały zajęcia plastyczne pn.  „W dniu bez przemocy Ustka się jednoczy”. Wielowymiarowy wydźwięk hasła naszej akcji miał na celu podnoszenie świadomości mieszkańców nt. zjawiska przemocy w naszej małej ojczyźnie.
Solidaryzowanie się instytucji w celu efektywnego przeciwdziałania przemocy daje gwarancję skuteczności we wspólnie podejmowanych działaniach.
Pracę wykonaną przez Centrum Pomocy Dzieciom będzie można obejrzeć w siedzibie MOPS         w Ustce przez cały październik.

Dziękujemy pedagogom, nauczycielom i wychowawcom za profesjonalne przeprowadzenie działania, za Wasz entuzjazm, otwartość i chęć współpracy.
Dzieci z placówek otrzymały słodkie upominki.

Za miłą współpracę dziękujemy księgarni „Pod Sową” w Ustce.