Ustecki Dzień Seniora 2022r.

Pracownicy Mops z SenioramiW dniu 01 października 2022r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zorganizowano X „Ustecki Dzień Seniora”. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce.  Impreza pn. „Aktywny senior” rozpoczęła się barwnym przemarszem na terenie Ośrodka Sportu i Rozwoju w Ustce, który poprowadziła Ustecka Orkiestra Dęta. Usteccy Seniorzy nie zawiedli, na start imprezy zjawiło się ponad 300 seniorów.

Podczas tegorocznej imprezy mogliśmy podziwiać występy wokalne zespołu ,,Usteckie Nutki’’ Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz występ Krzysztofa oraz Roksany Garbolińskich, a także Dominiki Pranga. Dużą atrakcją był konkurs na najpiękniejszy kapelusz i krawat pn. „Cztery pory roku’’. Seniorzy ochoczo wzięli udział także w turnieju „Kalambury. Imprezę prowadził wodzirej, który zachęcał seniorów do aktywności sportowej.

W 5 konkurencjach sportowych rywalizowała ogromna ilość seniorów. Podczas wspólnego grillowania i poczęstunku srebrni mieszkańcy mogli skorzystać ze strefy zdrowego relaksu oraz uzyskać informacje nt. realizowanych projektów i usług dla osób starszych na terenie miasta.
W naszych działaniach nie zapominamy o seniorach, którzy nie mogli uczestniczyć w festynie ze względu na choroby i niepełnosprawności. Tym seniorom przekazaliśmy słodki upominek wraz z pięknymi kartki z życzeniami przygotowanymi przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ustce za które serdecznie dziękujemy.
Pragniemy podziękować Panu Danielowi Gawlicy za oprawę konferansjerską, Maciejowi Kozakiewiczowi za oprawę muzyczną, za wspaniały występ artystyczny Krzysztofowi i Roksanie Grabolińskim oraz Dominice Pranga, a także Usteckiej Orkiestrze Dentej oraz Zespołowi Usteckie Nutki z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów o/Ustka. Serdeczne podziękowania dla Ośrodka Szkoleniowego Psów K2 ze Słupska za cudowny pokaz psów,  za  zapewnienie bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy  Dariuszowi Ardanowskiemu BUS Med. Dziękuję za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy Prezesowi Radkowi Szrederowi oraz pracownikom OSIR Ustka-  naszemu współorganizatorowi imprezy.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się do organizacji imprezy.

Poniżej linki z przebiegu Usteckiego Dnia Seniora:

https://ustka.naszemiasto.pl/usteccy-seniorzy-swietowali-zabawa-pelna-przyjazni-radosci/ar/c1-9024509

https://www.facebook.com/photo?fbid=610616907522539&set=pcb.610630350854528