Mistrz samodzielności

imagesW ramach programu „Nie jesteś sam II” w okresie 16.02.2021r.-20.04.2021r. odbyły się warsztaty „Mistrz samodzielności”, przeznaczone dla mieszkańców mieszkania treningowego w Ustce.

Odbiorcami warsztatów były 3 osoby, które w przeszłości znajdowały się w kryzysie bezdomności i niosą ze sobą bagaż doświadczeń, trudne przeżycia z dzieciństwa, uzależnienia, utratę członków rodziny. Bezdomność, strata mieszkania wpłynęła na utratę poczucia bezpieczeństwa i poczucia własnej wartości. Każda z osób charakteryzuje się innym temperamentem oraz indywidualnymi cechami.

Warsztaty dotyczyły nabycia umiejętności rozwiązywania bieżących problemów i konfliktów pojawiających się w życiu codziennym. Mieszkańcy zapoznali się cenną tematyką, tj. „Różnice w znaczeniach” - ćwiczenia pokazujące, jak każdy z nas ma inne spojrzenie na te same zagadnienia. „Kim jestem, jakie są moje mocne strony, jakie mam umiejętności, za co lubię siebie” - każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania siebie siebie i tego co jest dla niego najważniejsze. Ponadto trener warsztatów omówił zagadnienia z zakresu „Jak radzić sobie ze stresem” oraz „Muszę, mogę, chcę – magia słów – co zrobić, aby nam się chciało”. Ćwiczenia miały na celu wzmocnienia motywacji, myślenia, że „możemy”, lecz wszystko zależy od nas, a nasze sukcesy są owocem naszej pracy.