Samotny nie znaczy słaby

podziękowanie i wsparcie dla rodzica W ramach programu „Nie jesteś sam II”  dnia 29 maja 2021r.  o godzinie 10.30  w Kinie Delfin  w Ustce odbyło się spotkanie dla rodziców samotnie wychowujących dzieci pod nazwą „ Samotny nie znaczy słaby”.                   
Celem spotkania była integracja i wzmocnienie  rodziców, którzy samodzielnie mierzą się z codziennymi trudnościami i wyzwaniami w wychowaniu swoich dzieci. Podczas spotkania pracownicy MOPS przekazali informacje dotyczące realizowanych projektów, programów oraz świadczeń z których mogliby skorzystać.


Rodzice otrzymali pakiety informacyjne dotyczące wsparcia oferowanego w mieście Ustka. W drugiej części spotkania rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zabawach integracyjnych i animacjach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz kolorowych balonów.
W celu wzmocnienia więzi rodzinnych zaproponowano wykonanie pracy plastycznej w postaci ramki na zdjęcia, którą wspólnie z rodzicami dzieci ozdabiały, a następnie mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie własnymi aparatami fotograficznymi. Zwieńczeniem sobotniego spotkania był wspólny sans w kinie.  Dzieci otrzymały drobne upominki, a rodzice  dyplomy.