Pomóżmy Sylwii

Sylwia Freus-Dąbkowska

Sylwia – nasza przyjaciółka i koleżanka z pracy. Pracowała z nami od początku powstania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aż do dnia gdy ze względu na chorobę musiała z niej zrezygnować.
Chcemy Państwu krótko opowiedzieć kim Ona jest. Sylwia bo o niej tutaj mowa, była świetnym pracownikiem. Pomagała innym przezwyciężać trudności, dzisiaj sama potrzebuje pomocy. Zawsze udzielała  się społecznie, brała  udział we wszelkiego rodzaju imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce pomimo swoich ograniczeń, swojej niepełnosprawności (z pewnością nie raz ją widzieliście Państwo  podczas organizacji akcji charytatywnych). To kobieta z duszą wojowniczki!

Od ponad 30 lat jej nieodłącznym towarzyszem jest ból. To on nie pozwalał spać, jeść, wstać z łóżka. To on przekreślił wszystkie jej plany i marzenia. Toczeń na dobre rozgościł się w jej organizmie i każdego dnia zabierał coraz więcej i więcej. Jak każda kobieta chciała być żoną ale przede wszystkim matką. Mimo sprzeciwu lekarzy spełniło się jedno z marzeń - została mamą zdrowej dziewczynki. Córka jest  uczennicą jednej ze szkół  usteckich, zawodniczką piłki ręcznej  Szczypiorniak Ustka. Los jednak jej  nie oszczędził ... W zeszłym roku w sierpniu stało się to, czego tak bardzo się bała... Lekarze zdecydowali, że konieczna jest amputacja nogi powyżej kolana!
My, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce postanowiliśmy pomóc naszej koleżance tak, jak tylko będziemy w stanie to zrobić. Potrzebne są pieniądze na protezę i rehabilitację - potrzeby są ogromne i nieosiągalne dla Sylwii!
Zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą o pomoc!

Pomagajmy sobie wzajemnie, nie bądźmy obojętni na ludzką tragedię. Życie jest nieprzewidywalne. Kiedyś może i my wszyscy również takiej pomocy będziemy potrzebowali.
Liczy się każda kwota, nawet symboliczna. Pomóżcie naszej Przyjaciółce z Ustki odzyskać wiarę w sens życia !!!! Głęboko wierzymy, że marzenia naszej Sylwii się spełnią i stanie na własnych nogach....
Pokażmy, że jesteśmy szczodrzy, ze jesteśmy hojni, ze potrafimy pomagać - dobro którym się dzielimy zatacza koło i wraca do Nas!

https://www.siepomaga.pl/sylwia-freus-dabkowska