Od zrozumienia do akceptacji

Projekt „Od zrozumienia do akceptacji” został przygotowany z myślą o poprawie funkcjonowania rodzin ze spektrum autyzmu i objęty patronatem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Autyzm ze Słupska. Brak zrozumienia dla „inności” dziecka ze strony znajomych, sąsiadów, członków dalszej rodziny powodują wykluczenie społeczne rodzin autystycznych. Nie ulega wątpliwości, że aby podołać licznym obciążeniom rodzice potrzebują wsparcia. Chcielibyśmy na terenie naszego miasta podjąć działania, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie rodzinom dotkniętym tą dysfunkcją, a także zachęciłyby ich do aktywności poza środowiskiem domowym.

Będziemy podejmować  wraz z Partnerami następujące działania:

  1. Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce - Niebieska Msza Święta – w każdą ostatnią niedzielę miesiąca

  2. „Ośrodek Jeździecki Anka”- pobyt dzieci na terenie stajni -dostępność codziennie od poniedziałku do piatku. Wizytę w stajni  należy każdorazowo ustalić telefonicznie z Panem jakubem tel. 600 200 117

  3. Kino Delfin - seanse filmowe odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10:00.

  4. Centrum Integracji Społecznej w Ustce - zajęcia z terapeutą. Organizacja zajęć dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w każdy ostatni wtorek miesiąca od godziny 16:00-18:00

  5. Grand Lubicz – zniżka na wejście na basen

  6. Polomarket – „zakupy w ciszy” w każdy czwartek od godziny 16:00-17:00. w tym czasie zostaną wyłączone komunikaty głosowe, muzyka, a beneficjenci projektu będą uprzywilejowani w kolejce do kasy.

  7. Delikatesy Dawidowicz (Centrum Handlowe Marina) – „zakupy w ciszy” w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiaca od godziny 17:00-18:00 w tym czasie zostaną wyłączone komunikaty głosowe, muzyka a beneficjenci projektu będą uprzywilejowane w kolejce do kasy.

Zapraszamy do włączenia się do projektu „ Od zrozumienia do akceptacji” wszystkich zainteresowanych zarówno uczestnictwem jak i partnerstwem.

Wyrażając głęboką nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony pozostajemy do dyspozycji.

Pełnomocnik ds.osób niepełnosprawnych: Dagna Szomborg-Sawicka tel. (59)8154396

Koordynator projektu: Stella Zelma Kisielowska tel. 668858938

 

 

 

O projekcie "Od zrozumienia do akceptacji"