1 lipca rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla  uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów.  Zachęcamy do składania wniosku drogą elektroniczną. Więcej informacji o programie:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że od dnia 1 czerwca 2020r. pracownicy socjalni pracują w terenie zgodnie z harmonogramem, natomiast wnioski o pomoc należy składać do skrzynki podawczej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje o nowym numerze konta bankowego:

BANK PKO 34 1020 2791 0000 7202 0300 9602

PRZEMOC DOMOWA

W OKRESIE PANDEMII KORONAWIRUSA

 

Mieszkanie pod jednym dachem z osobą dopuszczającą się przemocy jest codziennym horrorem tysięcy osób na świecie. Zamknięcie na czas kwarantanny naraża ofiary na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw osobom doznającym przemocy MOPS w Ustce uruchomił numer telefonu 59 8154 390, który jest czynny codziennie od godz. 7:30 do 19:00. Chcielibyśmy uwrażliwić sąsiadów, przyjaciół  rodzinę ofiar przemocy aby nie wahali się użyć tego numeru w sytuacji podejrzenia krzywdzenia innych.

Poradnik dla osób pokrzywdzonych przemocą domową - instrukcja
https://www.niebieskalinia.pl/attachments/article/6721/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf

Jak postępować w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka – instrukcja

https://fdds.pl/wp-content/uploads/2020/04/Interwencja-na-rzecz-dziecka-krzywdzonego-w-okresie-epidemii.pdf

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.  https://twojparasol.com/

Publikacja zawiera praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe, które pomogą tym osobom zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować potencjalne ryzyko.

Poradnik jest do pobrania na stronie internetowej BRPO

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/plan-awaryjny-przemoc-domowa-w-epidemii

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że w związku z awarią systemu bankowego - realizacja wypłat zasiłków stałych w dniu dzisiejszym tj. 20 kwietnia 2020r. nie będzie możliwa. Prosimy o kontakt telefoniczny w dniu jutrzejszym w celu ustalenia odbioru świadczeń. Za utrudnienia przepraszamy.

Podkategorie