Aktualności

Zaproszenie

 

postać seniorów

Burmistrz Jacek Maniszewski zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby reprezentować środowisko najstarszych mieszkańców miasta w Usteckiej Radzie Seniorów - jej członkowie będą cennym wsparciem w podejmowaniu inicjatyw na rzecz osób starszych, odpowiadających ich oczekiwaniom i potrzebom.
Kandydatów można zgłaszać do 4 października 2021r.

 

Spotkanie informacyjne Dobry Start

obrazek chłopca i dziewczynki z napisem Dobry StartDnia  16 września 2021r.
W godzinach od 10:00 do 12:00 w sali 101 Urzędu Miasta w Ustce odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące świadczenia Dobry Start (300)
Pracownicy ZUS pomogą założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Empatia w celu uzyskania świadczenia Dobry Start (300).

Telefon Zaufania Młodych

                                                  

     ulotka z informacją o telefonie zaufaniaOd 1 czerwca 2021 r. psychologowie Fundacji ITAKA, przez 6 dni w tygodniu, dyżurują przy Telefonie Zaufania Młodych pod numerem 22 484 88 04.
Pomoc psychologiczna pod tym numerem jest całkowicie bezpłatna.
Telefon Zaufania Młodych to projekt dedykowany dzieciom, nastolatkom i młodym dorosłym - do 25 roku życia.
Psychologowie oferują wsparcie przez telefon, czat i spotkania online.
Telefon: poniedziałek - sobota 11.00-21.00
Czat: poniedziałek i wtorek 11.00 - 21.00

Dobry Start od ZUS


infografika Dobry Start 300 poziom 1
Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe

Letni wypoczynek dzieci

Miejski Ośautobus z dziećmirodek Pomocy Społecznej w Ustce zakwalifikował do udziału w letnim wypoczynku dzieięcioro dzieci z terenu Gminy Miasto Ustka. Pobyt na kolonii będzie trwał do dnia 31 lipca 2021r.

Zmiana odpłatności za usługi opiekuńcze

seniorzy w dłoniach Dnia 06.07.2021 r. weszła w życie nowa uchwała w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.  Uchwała

Informacje kontaktowe

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: 59 815 43 90
E-mail: mops@um.ustka.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony